Haberler

Trakya Life Röportajımız

cenk_gungor

Lüleburgaz’ın marka firmaları, Güngör İnşaat ve Çizgi Mühendislik dev projede buluştu. İşte röportajımız:

Öncelikle sizleri biraz tanıyabilir miyiz ?

Cenk Güngör: 1973 İstanbul doğumluyum, evli ve iki çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi ve İstanbul Üniversitesi Turizm mezunuyum. Çocukluğumdan beri babamın yanında ona yardımcı oldum. Ve 2001 yılından itibaren firmamızda işlerin başına geçtim.

Bülent Kaplan: 1979 Kırklareli doğumluyum, evli ve bir çocuk babasıyım. Dokuz Eylül Üniversitesi Inşaat Mühendisliği bölümü mezununuyum. Şuanda da Namık Kemal Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde Deprem Mühendisliği üzerine yüksek lisans yapmaktayımç Kamu sektöründe bir süre çalıştıktan sonra 2010 yılının başında kendi firmamı kurdum.

Firmalarınızı tanıyabilir miyiz?

Cenk Güngör: Tam 41 yıl önce 1972 yılında babam İnşaat Mühendisi Dindar Güngör tarafından Lüleburgaz’da kurulan firmamız, ilk günden itibaren çizgisini koruyan bir başarı grafiği ile Lüleburgaz’ın önemli konut üreten firmalarından olmayı başarmıştır. 2001 yılından itibaren her köklü firmada olduğu gibi baba-oğul devri gerçekleşmiş ve yönetim benim tarafımdan devam ettirilmektedir. Doğruluk, dürüstlük, güvenirliliği, devamlılık ve kalite gibi hassas değerlerden asla ödün vermeden çizgimizi sürdürüyoruz. Bugüne kadar Lüleburgaz da 2 binin üzerinde konut inşa etmiş bulunmaktayız, şu an itibariyle Lüleburgaz da 7 farklı projemiz devam etmekte olup, Bergule Evleri Projemiz ile firmamız önemli bir ivme kazanmıştır. 1. Etap Bergule Evlerinin yüzde yüzünü satarak önemli bir başarı yakaladık. Şimdi ise 2. Ve 3. Etapların temelden satışları devam etmektedir. 3. Etapta butik bir sitede elit bir yaşamın kapılarını Lüleburgazlılara açarak, akıllı ev sistemini Lüleburgazlıların hizmetine sunacağız.

Bülent Kaplan: 2010 yılının Ocak ayında mühendislik sektöründe hizmet vermek üzere ‘Çizgi Mühendislik’ ünvanlı şahıs firmasını
kurdum ve bugüne kadar Lüleburgaz başta olmak üzere Trakya ve Türkiye çapında yüzlerce proje ve müşavirlik hizmetleri verdim. 2012 yılından itibarende taahhüt alanında hizmet vermeye başladım. 2013 yılının başında firmamıza daha kurumsal bir yapı kazandırmak ve geleceğe daha sağlam adımlar atmak ve inşaat sektöründe bir marka olmanın yolunu açmak için ‘ Çizgi Mühendislik Müşavirlik İnşaat Tic. Ve San. A.Ş.’ yi kurdum.

İki firma nasıl bir ortak payda da buluştu?
B.K: Çağımız ortaklıkların ve ortak girişimlerin çağı, bunun örneklerini tüm dünyada ve ülkemizde görmek mümkün. Dikkat ederseniz ülkemizde son yıllarda yapılan her çaptaki ihalede firmalar ortak girişim olarak teklif vermekteler. Bizde bundan yola çıkarak, Güngör İnşaat firmasının İnşaat sektöründe ki yıllara dayanan tecrübesi, birikimi ile Çizgi Mühendislik Müş. İnş. San. Ve Tic. A.Ş’ nin kamu ihalelerinde ki tecrübesi, genç ve dinamik yapısını bir araya getirerek taahhüt işlerinde ortak girişim olarak hareket etme kararı aldık.
C.G: Biz Güngör İnşaat olarak uzun yıllardır konut üretimi konusunda iddialı bir firmayız, günün koşullarına uygun olarak taahhüt konusunda uzmanlaşmak ve ülkemize faydalı işler yapmak için kamu taahhüdü işine girmeye karar verdik. Bu nokta da Bülent beyle yaptığımız uzun görüşmeler sonucunda taahhüt işlerinde ortak girişim olarak hareket etme konusunda fikir birliğine vardık.

İyi bir başlangıç yaptınız ve iki devlet ihalesi aldınız. Biraz detay verebilir misiniz?

C.G: Bu konuda ki detaylar Bülent beyin uzmanlık alanı ona verelim sözü.

B.K: Teşekkür ederim. Biz bu işe başlarken iyi işler yapalım ve geriye dönüp baktığımızda ülkemize faydalı eserler bırakmış olalım istedik. Bu konuda çalışmalarımızı hızlandırdık ve ilk olarak Kırklareli Üniversitenin yapmış olduğu “ 2000 m3 Hacimli Su Deposu ve Manevra odası” ihalesine girdik ve kazandık. Temmuz ayının başında başladığımız işte Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsüne hizmet verecek bu su deposu tüm kampüsün su ihtiyacını karşılaması açısından önemli bir projedir. Bu işimiz şu an yüzde doksan seviyesine gelmiş durumdadır. İkinci olarak Milli Eğitim Bakanlığı Kırklareli Il Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu “ Ramazan Yaman Fen Lisesi 200 Öğrencilik Öğrenci Yurdu İnşaatı” ihalesine girdik ve 11 firmanın arasından sıyrılıp ihaleyi kazandık. Bu proje Lüleburgaz’da bulunan Ramazan Yaman Fen Lisesinin bahçesinde yine aynı fen lisesinde okuyan öğrencilerin yurt ihtiyacını karşılama için planlanmıştır. 100 Erkek ve 100 kız öğrencinin kalabileceği şekilde, toplam 4 kattan oluşacak yurt içerisinde çok amaçlı yemekhane salonu, sosyal alanlar, revir, doktor odaları , etüt odaları yer alacak.Yurdun, 1200 metrekarelik açık alanı olacak. Bahçesinde ahşap kamelyalar, öğrenci hobi bahçesi, yürüyüş yolları yer alacak öğrenci yurdunda ayrıca 10 araçlık açık otopark mevcuttur. İşimiz Eylül ayının birinde başlamış olup ve işin süresi 350 takvim günüdür. Yurdumuzu yeni eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz.

Geleceğe yönelik planlarınız nelerdir?

C.G: Konut üretiminde gösterdiğimiz süreklilik ve başarının daha da iyisini göstereceğimize olan inancımız sayesinde daha büyük ve güzel işleri alabilmek için çalışacağız. Zira aldığımız işleri en iyi şeklide teslim ettikten sonra önümüzün daha da açılacağını düşünüyorum.

B.K: Gelecekle ilgili planlarımız büyük tabi ki fakat sadece planlamak yetmiyor, gerekenleri de yapmak gerekiyor. Biz yapılması gereken ne varsa yapıp, geleceğe dair planlarımızı gerçekleştireceğiz. Planlarımıza gelince, başta Lüleburgaz ve Kırklareli olmak üzere taahhüt konusunda Trakya’da bir marka olmak bizim en büyük planımızdır.